„Tak naprawdę chcę zmian, ale na nie już za późno”. Bezsilność wobec rzeczywistości

Bardzo pragniesz zmiany i zrobiłbyś wszystko, żeby nastąpiła, ale jesteś bezsilny wobec rzeczywistości? Uważasz, że zmiana w pewnych momentach jest po prostu niemożliwa? Niestety (albo stety, jak wolisz), to nie jest prawda. To znów strach cię odciąga od działania. Teraz jednak boisz się tak bardzo, że nawet tego nie dopuszczasz do swoich myśli.

Tak naprawdę cieszy cię komfort, w jakim się teraz znajdujesz. Jak to się mówi, „g#wnanie, ale stabilnie”. Twoja podświadomość ociera pot z czoła i już odetchnęła z ulgą, bo sama myśl o tym, z czym musiałaby się uporać abyś cokolwiek zmienił, jest przerażająca.

Możesz wszystko – powstrzymują cię tylko i wyłącznie twoje obawy. W związku z tym możesz zrobić każdą rzecz, aby osiągnąć to, czego pragniesz. Czasem by osiągnąć sukces musisz skonfrontować się ze swoimi obawami, które jednak chcesz przeskoczyć. Jesteś gotowy. Zbierasz się na odwagę i robisz to. Sukces! Przeskoczyłeś właśnie w sobie coś wielkiego! Podświadomość: 0, ty: 1.

Niektóre rzeczy jednak tak nas przerażają, że nawet nie dopuszczamy ich do naszej świadomości. Tak mocno je zepchnęliśmy w najczarniejsze zakamarki podświadomości, że o nich zapomnieliśmy. Zachowania dzięki którym unikamy tych problemów wydają nam się już naturalne. Jednak nie są i teraz, kiedy czujesz bezsilność, to wychodzi na jaw.

Możesz osiągnąć co tylko zapragniesz – w tym wypadku jednak musisz przejść przez coś, czego nie tyle się boisz, a czego jesteś totalnie przerażony. Tak bardzo, że nawet nie chcesz tego dopuścić do świadomości.

Pytanie brzmi: chcesz zmiany? To chcesz tej zmiany, czy nie? Bo jeśli tak, to zrobisz wszystko co należy.

Za zmianą w otoczeniu musi iść przemiana wewnętrzna.

Konsekwencją twojego przerażenia jest tak naprawdę zgoda na taki stan rzeczy, jaki jest obecnie. Ale przecież ty już przestałeś się zgadzać! A teraz zaczynasz rozumieć, dlaczego w tym stanie byłeś.

Wystarczy już tego ślizgania się po powierzchni, zajmowania się wygodnymi tematami i udawania rozwoju. Zmagania z największym przerażeniem to jest prawdziwy rozwój. To moment przerobienia największych tematów z podświadomości, które kierują twoim życiem.

Czeka cię wielka przemiana, tylko musisz ufać sobie. Tak naprawdę nic nie jest bardziej wartościowe, jak zaufanie do samego siebie! Niech nikt ci nie wmawia, że chcesz czegoś złego, na co nie zasługujesz, czego nie osiągniesz bo jesteś za słaby, że ludzie cię wyśmieją, że będzie tak i tak.

To było podchwytliwe: ty sam tego nie rób! Jeśli takie słowa mają wpływ na ciebie to tylko jeśli sam o sobie masz takie przekonanie. Nikt nie ma nad tobą żadnej władzy oprócz takiej, jaką sam oddajesz. Więc przestań to robić i z odwagą weź w garść swoje życie.

To chcesz tej zmiany, czy nie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *