A może nie jest moim przeznaczeniem być szczęśliwym? Odwaga do bycia sobą, a spełnienie

Wyobraź sobie, że zaczynasz nagle działać na co dzień bez jakiejkolwiek kontroli. Puszczają ci wszelkie hamulce i jak zamroczony alkoholem bezmyślnie robisz wszystko pod wpływem impulsów. Co cię przeraża w takiej wizji? Co byś zrobił, czego mógłbyś potem żałować? I dlaczego byś tego żałował, skoro to byłoby działanie w zgodzie z tobą?

Nie wydaje ci się to ironiczne? W głębi serca chcesz coś zrobić, ale sobie na to nie pozwalasz. Nie pozwalasz sobie na naturalność.

Każdy chce być szczęśliwy, więc nawet nieakceptujący części siebie szukasz swojego miejsca na świecie. Jednak nigdzie nie jest dobrze, bo do spełnienia potrzeba zaspokoić się w pełni – także wyparte fragmenty swojej osobowości. Strach skutecznie od nich odcina.

Jeśli nie będziesz podążać za niektórymi swoimi pragnieniami, nie będziesz się czuł w pełni zaspokojony. Możesz to uczucie wypierać i szukać substytutów, ale to nic nie da. Poczucie pustki pozostanie, dopóki nie zaakceptujesz całego siebie takim, jaki jesteś.

Kluczem do szczęścia jest naturalność, bo tylko za sprawą całkowicie zgodnych z tobą decyzji i podjętych działań stworzysz sobie idealne warunki życia.

W innym wypadku to tak jakbyś powiesił dywan jako zasłony w salonie, a same zasłony ułożyłbyś na podłodze. Jaki to ma sens, skoro każdy z nas wie, do czego każdy z tych przedmiotów najlepiej się nadaje? Przeznaczeniem dywanu jest leżenie na podłodze, zasłonom zaś najlepiej na karniszach. Szukanie im alternatywnych zastosowań to raczej tylko ekstrawagancja.

Czy to znaczy, że jest przypisane nam przeznaczenie? Nie w takim znaczeniu, że istnieją jakieś wyższe siły, które kierują naszą egzystencją. Naturalnie jesteśmy w pełni odpowiedzialni za swoje życie i jest ono jak niezapisana kartka, na której możemy pisać co nam się żywnie podoba.

Nasze prawdziwe przeznaczenie to spełnienie, a spełnienie przychodzi wraz z realizacją swoich potrzeb. Prawdziwych potrzeb, tych pochodzących prosto z serca. To ono nas kieruje cały czas do tego, co przyniesie nam szczęście. Wystarczy się poddać i z odwagą rzucić się w nurt życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *