5 rzeczy, które pomogą ci przetrwać czas wielkiej zmiany

Wiesz czego chcesz od życia i jesteś zdeterminowany do osiągnięcia szczęścia? To świetnie! Pojawił się tylko jeden mały problem: kiedy znasz już swoją receptę na spełnienie, może cię coraz bardziej irytować to, w czym tak długo siedziałeś po same uszy. A zmiany nie przychodzą tak szybko, jakbyśmy tego chcieli.

Ach ten wkurzający opór materii! Dlaczego to musi trwa tak długo?!

Ale spokojna głowa. Najważniejsze że już wiesz, czego chcesz – pierwszy wielki krok już za tobą! Teraz następuje czas przemiany.

Ta zmiana jest jak wielka lokomotywa, która z trudem zaczęła się toczyć. Na początku wrzucamy w nią dużo węgla i podsycamy mocno płomienie, a ona i tak powolutku, w swoim tempie się rozpędza. Im jednak szybciej się porusza, tym mniej naszego wysiłku jest potrzebne. A kiedy wejdzie na pełne obroty, już nic jej nie zatrzyma!

Aby przetrwać ten ciężki okres powolnego rozpędzania lokomotywy pamiętaj o tych pięciu rzeczach:

1. Twoja zmiana wcale nie musi być natychmiastowa! Przyjrzyj się swojemu życiu i zastanów się, co możesz zmodyfikować już teraz! Zapewne znajdą się irytujace drobiazgi, których zmiana nie będzie cię kosztować wiele energii, a przyniesie ci satysfakcję i szacunek do samego siebie.

2. Jak najmniej pozostaw przypadkowi. Nie czekaj aż rzeczy zmieniać się będą same, bo to tak nie działa. To twoje życie i masz wpływ na wszystko, na co decydujesz się mieć wpływ. Czuj się komfortowo z dokładnym planem, jak osiągnąć sukces.

3. Odwagi! Tyle czasu wstrzymywałeś swoje potrzeby, więc jeszcze trochę możesz znieść, mając oczywiście komfort planu na zmianę. Już możesz się cieszyć z osiagniętego sukcesu. Takie myślenie budzi uśmiech na twarzy.

4. Rośnij jak bambus, który zanim zacznie rosnąć bardzo szybko do góry, przez jakiś czas tworzy mocny system korzeniowy. Dopiero mając podstawę – świadomość swoich potrzeb i prawdziwą rezygnację z obecnego stanu rzeczy – możesz bez najmniejszego zawahania rosnąć ku niebu.

5. Już masz się z czego cieszyć! W końcu nabierasz szacunku do samego siebie, bo wiesz czego chcesz i zamierzasz to osiągnąć. W końcu się buntujesz i walczysz – pamiętaj o tym, że to już jest twój wielki sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *