Wielka tajemnica szczęścia – nie czytaj tego, jeśli jeszcze nie pragniesz być szczęśliwy!

Przyjrzyj się swojemu życiu. Jak bardzo jesteś z niego zadowolony? Czy czujesz się szczęśliwy? A teraz wyobraź sobie, że w jednej chwili czas się zatrzymuje i możesz w nim zmienić cokolwiek chcesz, jak od pstryknięcia palcami. Nie ma żadnych ograniczeń. Gdy to zrobisz bez żadnego wysiłku, jak wiele byś w swoim życiu zmienił?

Zapewne wiesz czego chcesz. Z pewnością jest jakaś przyczyna, czemu jeszcze po to nie sięgnąłeś. Ten powód jednak na chwilę zniknął, kiedy stworzyłem wizję wprowadzenia natychmiastowych zmian bez żadnego wysiłku.

Co to za przyczyna? Strach przed czym? Brak wiary w siebie? A może trzyma cię komfort rutyny?

Pomyśl przez chwilę. Jeśli będziesz chciał, możesz zaraz o tym znowu starać się zapomnieć. Zanim jednak to zrobisz, chcę powiedzieć tylko jedną rzecz: to jest przyczyna twojego nieszczęścia.

Możesz próbować już tego nie chcieć, ta potrzeba jednak wciąż będzie w tobie. Nie uciekniesz od niej, choćbyś nie wiem jak próbował. Skutek jest tego taki, że wypierasz to, czego naprawdę chcesz.

Obudź się. Ignorując własne potrzeby sam odbierasz sobie poczucie szczęścia. To trudne do przyjęcia, bo łatwiej jest pokazywać palcami na wszystko i wszystkich powtarzając jak mantrę: „to przez ciebie!”. Na wszystko jednak w naszym życiu się zgadzamy, bo nie ma niczego, czego byśmy nie mogli zmienić. Zgadzasz się być tu gdzie jesteś. Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to twoja decyzja.

Z każdego labiryntu jest jednak wyjście. Z tego też zaczyna być coraz lepiej widoczne.

Parafrazując słowa Gandhiego: „nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”. Nie musisz rzucać wszystkiego i nagle przemieniać swoje życie, aby w końcu być szczęśliwy. Wiedzieć, do czego się dąży – to najważniejsze. Po drugie: wyznaczyć drogę do realizacji. A po trzecie – podążać nią.

Zobacz, co w tym momencie możesz zmienić, aby czuć się lepiej. Pomyśl, jakich umiejętności potrzebujesz, aby osiągnąć to co chcesz i zacznij się rozwijać w tym kierunku. Poczujesz się szczęśliwy robiąc coś ważnego dla siebie.

Zacznij w końcu słuchać głosu swojego serca zamiast go stale ignorować. Odzyskasz szacunek do samego siebie i poczujesz radość.

To naprawdę proste. Sami to sobie jednak utrudniamy, bo poddajemy się naszym lękom. Nie taki jednak diabeł straszny, jak go malujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *