4 refleksje dzięki którym pokonasz strach i osiągniesz sukces!

Kiedy pomimo obaw zaczynasz robić to, czego naprawdę pragniesz, z początku możesz czuć satysfakcję i radość. Z czasem jednak odsunięty na bok strach narasta i nie daje spokoju. Zaczynasz obawiać się tego, że wszystkie najczarniejsze scenariusze z twojej głowy się spełnią. Choć trudne, to doświadczenie może przynieść niesamowitą przemianę, dającą raz na zawsze wyzwolenie od wewnętrznych demonów.

Spójrz co w końcu się dzieje w twoim życiu! Jak dotąd przerażony unikałeś robienia tego, czego tak się bałeś, a teraz stawiasz temu czoła!

W tym momencie ważna jest czujność. Na ten wymagający czas przedstawiam cztery refleksje, które dodają siły do walki:

1. Odpowiedź sobie na pytanie: czego się boisz? Co może się stać? Zobacz, jakie lęki w tobie siedzą. A potem działaj pomimo nich i zobacz, że czarny scenariusz albo się nie spełnia, albo nie wydaje się już być taki czarny. Najlepszy sposób na pozbycie się lęku to konfrontacja!

2. Pamiętaj o tym dlaczego to robisz. Przecież nie chcesz się nad sobą znęcać ani robić sobie na złość. Chcesz się wyzwolić! Każde „zło”, które może teraz cię spotkać to tylko przeszkody na drodze do spełnienia, które masz przeskoczyć. Które z szacunku do samego siebie powinieneś przeskoczyć!

3. Bądź szczęśliwy z wolności, którą osiagasz! Masz za sobą dwa najtrudniejsze kroki: uświadomienie sobie lęku, który stoi ci na drodze, oraz podjęcie konfrontacji z nim – niewiele osób ma do tego odwagę. Teraz wszystko co musisz robić to trwać w podjętej decyzji, pozwolić rzeczom się dziać i patrzeć, że tak naprawdę nie było czego się bać!

4. Niesamowite jest to, od czego się tak naprawdę uwalniamy. Na początku wydawałoby się, że jest to wolność od przygniatającej nas rzeczywistości, którą nadludzkim wysiłkiem musimy pokonać. Im dłużej jednak działamy wbrew naszym lękom wracając do bycia sobą, tym coraz silniej upewniamy się, że naszym prawdziwym przeciwnikiem nie jest nic z zewnątrz – tylko blokady w naszej głowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *