Jakiego nauczyciela wybrać? Jaką obrać ścieżkę duchową?

„Jak postępować właściwie?” „Jak osiągnąć oświecenie?” „Co zmienić w swoim życiu, abym był szczęśliwy?” Te i inne pytania prowadzą ludzi do całego spektrum ścieżek duchowych. Jaką wybrać? Jest jeden wybór, który będzie w pełni zgodny z nami, dający prostą drogę do szczęścia i spełnienia – wzięcie pełnej odpowiedzialności za swoje życie.

Jesteśmy całością i niczego nam nie brakuje. Mamy swoje wyższe ciała subtelne, które potrafią ocenić, co jest dla nas korzystne, a co nie. Możemy więc zamiast sugerować się „gotowymi rozwiązaniami”, jakie proponują nam różne nurty duchowe, rozwijać te ciała i być w pełni odpowiedzialni za swoje życie.

To nie jest droga dla każdego; niektórzy potrzebują jeszcze trochę czasu by zrozumieć, że narzucone sobie kody jednak przeszkadzają. Jeszcze jest im dobrze z tym, że ktoś inny za nich decyduje.

Nie ma co temu się dziwić, bo to bardzo wygodne. Taki guru jest jak mama, która się zaopiekuje i zapewni poczucie bezpieczeństwa. Przy niej nie trzeba myśleć samemu, bo wystarczy ją zapytać.

Ale w końcu następuje taki moment, w którym człowiek rozwija swoją niezależność. Zaczyna nabierać odwagi do życia na własną rękę; zamiast opiekuńczym siłom ufa samemu sobie.

Każdy z nas tak naprawdę wie czego chce i może być szczęśliwy po prostu podążając za pragnieniami. Może przyjmować z taką samą radością porażki co sukcesy, bowiem do tego i tego zaprowadziło go serce.

Nie ma nic cenniejszego od mądrości, którą zdobywa się działając, po prostu żyjąc na co dzień i podejmując codzienne decyzje

To nie znaczy, że nie można się zainspirować czymś z zewnątrz. Ba, jest to nawet naturalne, bowiem jak tu się rozwijać bez nowych bodźców? Ale to już temat na nowy wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *