Wystarczy jedna rzecz, aby być szczęśliwym!

Aby osiągnąć szczęście ludzie proponują robić to czy tamto. W pogoni za radością życia w akcie desperacji narzucamy sobie zewnętrzny system nakazów i zakazów, który ma nas doprowadzić do bycia szczęśliwymi. Jakie są źródła tych wytycznych? Społeczeństwo i jego normy, religie, wzorce zaobserwowane w rodzinie, etc. A ja mam takie jedno pytanie: jak ktoś inny może nam powiedzieć, co da nam szczęście?

Tutaj nie ma żadnych stałych wytycznych dla każdego człowieka, bo każdy z nas jest kompletnie inny! Mamy różne doświadczenia życiowe, które ukształtowały nas w unikalny sposób. Nie ma drugiego takiego jak ty! A jednak panuje mylne przekonanie, że są pewne stałe i stara się je przedstawić.

Mam dla ciebie jedną receptę na szczęście, a zamyka się ona w dwóch słowach: bądź sobą! „- I co? To już?” Tak, to naprawdę wszystko co musisz „robić”, jeśli to w ogóle można określić jako „robienie czegoś”. Masz po prostu bez żadnego oporu przejawiać siebie w każdej chwili swojego życia.

Zastanów się, co tak naprawdę sprawia, że czujemy się nieszczęśliwi: to że czegoś nie mamy, czy raczej to, że coś zewnętrznego narzucam nam jacy powinniśmy być? Czujemy skrępowanie, musimy się pilnować i stale analizować swoje zachowanie. Nasza podświadomość jest pełna wzorców postępowania, a my zamiast opróżniać z nich głowę, szukamy kolejnych, jakby następny do kolekcji miał nam w czymś pomóc. Nie pomaga – jeszcze bardziej utrudnia utrudnia.

Kiedy będziesz sobą w pełnym tego słowa znaczeniu odczujesz lekkość i chęć życia. Wyobraź sobie, że każdego dnia jesteś coraz szczęśliwszy, bo osiągasz wszystko, co chcesz. Wyobraź sobie, że znikają wszystkie zmartwienia, a świat staje się dla ciebie placem zabaw. To nawet nie tyle że jest możliwe, ile jest dla człowieka naturalne!

Jak to osiągnąć? Widzisz, o to chodzi, że nie musisz niczego robić – wystarczy że sobie w końcu na to pozwolisz!

 

Witam na stronie bycsoba.com, na której w kolejnych dniach będę pisał o:

 • przyczynach, dlaczego nie pozwalamy sobie być szczęśliwymi;
 • i sposobach, jak obudzić w sobie własną naturę i naturalne poczucie szczęścia.

Obserwuj bloga, bo będzie się tu trochę działo.

 

Do zobaczenia!

 

2 przemyślenia nt. „Wystarczy jedna rzecz, aby być szczęśliwym!

 1. Nie powinniśmy na siłę chcieć stawać się takimi jak inni. Z drugiej jednak strony warto tych „innych” obserwować, inspirować się nimi i tym co robią.
  Bez takiej inspiracji prawdopodobnie nigdy nie założyłbyś tego bloga. To inni ludzie i ich przykład pozwala uwolnić tkwiący w nas potencjał.
  Dobry tekst 🙂

  1. Tak, to prawda. Nasuwa mi się taka analogia z pierwszą zasadą dynamiki Newtona: jeżeli nie działa na nas żadna osoba, to stoimy w miejscu, nie rozwijamy się. To świat zewnętrzny nas wzbogaca i inspiruje do działania.
   Dzięki za wartościowy komentarz i miłe słowo 🙂 pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *